07.08.2017 - 13:39
На плоштадот „Македонија“ и официјално е отворена „неутралната фан зона“ подготвена од Град Скопје во пресрет на УЕФА Супер Купот, а има цел да ги...
07.08.2017 - 09:37
Под покровителство на Град Скопје, од денеска до 12 август на Скопско кале ќе се одржува јубилејниот 10. Пиволенд 2017. На фестивалот ќе настапат...
03.08.2017 - 15:53
Од понеделник до сабота идната седмица (7-12 август) на Скопско Кале ќе се одржува десеттата манифестација „Пиволенд 2017“ под покровителство на Град...
30.07.2017 - 12:04
Во Мадрид е отворен првиот „неп бар“ во Шпанија, каде посетителите ќе можат да „дремнат“ и да „ги наполнат батериите“ за остатокот на денот. Барот „...
26.07.2017 - 10:13
Авторите на светскиот хит „Деспасито“ го обвинија претседателот на Венецуела, Николас Мадуро дека ја искористил нивната песна во политички цели....
19.07.2017 - 11:03
Првата епизода од седмата сезона на ТВ серијата „Игра на тронови", којашто премиерно беше прикажана завчера, ги надмина сите рекорди на гледаност на...
18.07.2017 - 12:04
Вчера во Штип беше отворена „Coca-cola активна зона“, донација од пивара Скопје и компанијата Coca-colа, со што започна вториот циклус од...
16.07.2017 - 14:40
Корисниците на мобилните телфони во Турција синоќа околу полноќ биле изненадени кога наместо звук за воспоставена врска слушнале говорна порака од...