08.01.2017 - 13:00
Повозрасна жена од градот Санта Марта во Колумбија не сакала да го прифати внукот бидејќи е премногу грд. Таа заедно со нејзината ќерка дошла во...
07.01.2017 - 19:20
Славниот британски готвач Џејми Оливер најави дека ќе затвори повеќе ресторани од совјот синџир „Џејмис италијан“ (Jamie's Itajian)  во Велика...
06.01.2017 - 11:37
Десетици илјади Киндер јајца биле исфрлени од море на брегот на германскиот остров Лангеог, еден ден по големата бура во овој крај. Децата и...
31.12.2016 - 15:29
Како настанал ликот на старецот со бела брада и црвен плашт кој пред Нова година еднакво ги радува децата во сите краишта на светот?   ...
30.12.2016 - 15:25
Почина креаторот на Киндер јајцата, Вилијам Салис синоќа на 83-годишна возраст во италијанскиот град Павиа. Салис, кој почна да работи во компанијата...
27.12.2016 - 15:56
Твитер профилот на Сони Мјузик е хакиран, а хакерите објавиле неколку лажни вести, меѓу кои и дека познатата пејачка Бритни Спирс починала, соопшти...
21.12.2016 - 14:40
Луѓето не се свесни за фактот дека ако не се образуваат ќе станат безлична маса без сопствено мислење, а таквите се најподложни на манипулации....
21.12.2016 - 10:26
Во малиот алжирски град Аин Сефри во пустината Сахара синоќа падна снег и тоа првпат од 1979 година.   Локалните жители биле изненадени и...