Новинар: Ангел Димовски

По невремето, повеќе од 12 часа делови од Скопје без струја

Повеќе од 15 часови жителите на скопски Аеродром останаа без струја. Силното невреме со ветрови и бури кое вчера поладне го зафати Скопје бутна еден далновод на ...

По сторијата на ТВ 24, саниран едномесечниот дефект на цевка во УСЈЕ низ која течела питка вода

По сторијата на Телевизија 24 за големиот дефект во селото Усије, денеска екипи на водовод го решаваат проблемот на жителите на ова скопско село. Потврда дека ...

Месец и пол жителите на селото Усје немаат вода за пиење

Наместно низ чешмите водата во селото Усје протекува низ јавните површини и дворовите на жителите, кои поради ваквата состојба во текот на денот остануваат и без ...

Сообраќаен колапс во градот - граѓаните на + 40 со часови чекаат автобус

Револтирани граѓани со часови на плус 40 степени чекаат автобуси на постојките. Колапси, дехидраци и интервенци на брзата помош, денови секојдневие во ...

Владата прогласи кризна состојба поради пожарите - во моментов активни уште седум

Од синоќешните 21 се уште активни се уште 7 пожари во државава во општина Неготино, општина Ново село, општина Гевгелија, Конче, Чашка, атарот на Долнени, како и на ...

Четворицата малолетници се во стабилна состојба, ќе останат на Токсикологија уште неколку дена на лекување

Четворица малоленици, две машки и две женски лица на возраст од 14 до17 години, под дејство на психотропни супстанци синоќа биле пронајдени во куќа во Скопје. Поради ...

Како ги воспитуваме нашите деца и каде во траиголникот школство, семејство, социјализација се губат вредностите на доброто онесување

Недоволното домашно воспитание, преголемото влијание на социјалните мрежи и потребата за внимание се главните причини за агресијата кај младите. Вандализмот во ...

Демолирано игралиште во општина Центар од страна на малолетници

Снимка на која малолетници уништуваат парк и урбана опрема во скопски Капиштец се шири по социјалните мрежи, а истата од Општина Центар ја препратија и до ...

Жешкото време ги раздразнува и влекачите - нов случај на каснување од змија во Велес

Нов случај од каснување на змија. 74 годишен жител од Велес бил каснат од змија вчера додека ги миел рацете во дворот од неговата куќа во село Ваница. Од Општата ...

Нов топлотен бран во Македонија

Живата на термометрите сериозно се доближува до 40тиот степен. Топлотниот бран денеска можеше да се почуствува уште од раните утрински часови.ж Телевизија 24 ...