Филмови

Затворен

Френк Леоне се ближи до крајот на затворската казна за релативно мало кривично дело. Меѓутоа, непосредно пред да биде ослободен, управникот Драмгул ја презема ...

Случајни средби

Кога по петгодишна врска Џастин е оставен од девојка му, неговите добронамерни, но погрешни пријатели го наведуваат да влезе во чудниот свет на онлајн ...

Комета

Џастин Лонг и Еми Росум се љубовници, чија врска цвета и се расплетува во текот на шест години во мистериозна романса. Кога случајната средба ќе ги спои циничниот ...

Чаплин

Чаплин е американски биографски комедија-драма филм од 1992 година за животот на легендата на немиот филм Чарли Чаплин. Продуцент и режисер е Ричард Атенборо, а ...

Тупаница на гневот

Тупаница на гневот е акционен филм за боречки вештини од Хонг Конг од 1972 година, напишан и режиран од Ло Веи, продуциран од Рејмонд Чау, и со Брус Ли во неговата ...

Ангелско срце

Приватен детектив е ангажиран од човек кој се нарекува себеси Луис Сајфр за да го пронајде пејачот по име Џони Фаворит. Но, истрагата добива неочекуван и мрачен ...

Божји оклоп 2

Armor of God II: Operation Condor  познат како Operation Condor е акционо-авантуристички филм од Хонг Конг од 1991 година, напишан и режиран од Џеки Чен, кој исто така глуми филмот. Филмот ...

Божји оклоп 1

Божјиот оклоп (познат како Операција Кондор 2: Оклопот на боговите во Соединетите Држави) е акционо-авантуристички филм од Хонг Конг од 1986 година, напишан и режиран ...

Ниски страсти

Основен инстинкт е еротски трилер филм од 1992 година, во режија на Пол Верховен и сценарио на Џо Естерхас. Филмот го следи полицискиот детектив од Сан Франциско, Ник ...

Војна на копчињата

Во окупирана Франција; Лебрак води војна меѓу две ривалски банди, но девојката која му се допаѓа, која е Еврејка, е во опасност да биде откриена од локалните ...