Серии

Жртви на љубовта

Наспроти позадината на општествените востанија и класните борби во Италија непосредно пред Првата светска војна, се испреплетуваат две страсни љубовни приказни ...

Страст во Тоскана

Италијанската серија Страст во Тоскана ја раскажува приказната за убиството на богатиот вински претприемач Лука Монфорте. По осум години затвор, Аурора ...

Воени затвореници

Воените затвореници е израелска телевизиска драмска серија која послужи како подлога за хит серијата „Хоумленд“. По 17 години во заробеништво, ...

Соништата што не ги сонив

Тинејџерка работи во домот на богато семејство во многу сурови услови. Со неа се спријателува младиот градинар на семејството, кој и самиот е илегалец од ...

Екатерина Втора

Животот на Екатерина Втора е една неверојатна сага, чија живописна биографија содржи многу интересни детали. Екатерина Втора е ќерка на осиромашен пруски кнез, ...

Додека селото спие

Во едно зафрлено козачко село живее прекрасната млада козачка Мариса Сотник, израсната во атмосфера на неизмерна љубов од својот татко кој ја осварува секоја ...

Милијарди

Во финансиските кругови на Њујорк се води битка за превласт и профит. Двајца финансиски моќници Чак Роудс и Боби Акселруд не бираат сретства за да дојдат до ...

Наргиев во карантин 2

Последните 10 години славниот русин Дмитриј Нагиев работи 24/7, но сето тоа се менува откако ќе биде ставен во карантин. Постојаните промени на студија, локации за ...

Ана Каренина

Серија снимена според истоимениот роман на рускиот писател Лав Толстој од 1878 година. Ана Каренина е мажена за 20 години постариот Алексеј Каренин висок ...

Скорпион

Серијата Скорпион во четири сезони се одвива околу О’Брајан и неговите пријатели кои ги решаваат сложените глобални проблеми и со тоа спасуваат ...