Спорт

Инзаги по триумфот над Барселона: Победивме еден од најсилните тимови во светот

Тренерот на Интер, Симоне Инзаги, ги пофали своите фудбалери по синоќешниот триумф над Барселона во третото коло од Лигата на шампионите. Интер во Милано забележа ...

Кварацхелија: Моите соништа се остварија, играм во Лигата на шампионите и давам голови

Фудбалерот на Наполи, Квич Кварацхелија се огласи по победата на Наполи над Ајакс (6:1) синоќа во Амстердам во 3. коло од Лигата на шампионите. Грузиецот го постигна ...

Ѓоковиќ го освои турнирот во Тел Авив

 Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ е победник на турнирот во Тел Авив. Тој во финалето го победи хрватскиот претставник Марин Чилиќ со 2:0, по сетови 6:3 и 6:4. ...

Перез победи на трката за Големата награда на Сингапур

Пилотот на Ред Бул, Серхио Перез победи на трката од Формула 1 шампионатот возена попладнево по македонско време за Големата награда на Сингапур. Возачите на ...

Киплагат од Кенија победник на Скопскиот маратон 2022

Кениецот Онесмус Киплимо Киплагат е победник на Виз Ер Скопски маратон 2022. Тој претпладнево патеката долга 42 км низ улиците на македонската метропола ја истрча со ...

Пандев во СТУДИО 10: Мурињо ми се јави и ме врати во Интер

Моето семејство сакаше да останеме во Италија. Таму му беше добро, го зборувам и јазикот, вели Горан Пандев во СТУДИО 10 на ТВ24. -Јас прво заминав во Интер како многу ...

Пандев во СТУДИО 10: Играчите заминуваат од Македонија оти и во ФФМ има политика

Горан Пандев е човек кој остави голем белег и во македонскиот фудбал, но и во италијанскиот фудбал каде што играше во најголем дел од својата фудбалска ...

Канада – САД во првото полуфинале на женското СП во кошарка

Репрезентациите на Соединетите Американски Држави и на Канада ќе играа во полуфиналето на Светското кошаркарско првенство за жени. Американките во првиот ...

Модриќ ќе пропушти 10 дена поради повреда

Фудбалерот од средниот ред Лука Модриќ со повреда се врати во Реал Мадрид од хрватската репрезентација. „El Chiringuito TV“, објави информација дека 37-годишниот ...

Сантош по поразот од Шпанија: Моравме повеќе да комбинираме

Селекторот на португалската фудбалска репрезентација, Фернандо Сантош ги искажа своите впечатоците за натпреварот со Шпанија во натпреварот од Лигата на ...