Спорт

Инзаги ги пофали играчите на Интер по убедливата победа над Милан

Тренерот на Интер, Симоне Инзаги е презадоволен по големата победа синоќа на дербито со Милан (5:1) во 4. коло од Серија А. - Добро го започнавме натпреварот и ја ...

Пиоли по високиот пораз од Интер: Можеме да бидеме подобри, ова е само почеток на сезоната

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли ги сумираше резултатите од натпреварот од 4. коло од италијанското првенство против Интер (1:5).  - Примавме голови во моменти кога ...

Ѓорческа елиминирана во полуфиналето на Триглав опен во Скопје

  Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа остана без финале на турнирот во Скопје, Триглав опен откако со 2-0 во сетови загуби од Хрватката, Ива ...

Марез хоспитализиран во Саудиска Арабија поради труење со храна

Алжирскиот фудбалер Ријад Марез, кој игра за саудиски Ал Ахли, синоќа со сопругата биле во ресторан во Џеда, а кога се вратиле дома, почнале големи болки во стомакот ...

Ливерпул со пресврт победи кај Вулвс

Вулвс беше подобар во првото полувреме, тоа го круниса со гол на Хванг Хи Чан уште во седмата минута од натпреварот. Ливерпул дојде до изедначување по десет минути ...

Скандал во Дејвис купот: Американците загубија меч поради дивеење на терен

Големи борби се водат во Дејвис купот за заминување на финалниот турнир во Малага. Во групата која се игра во Сплит дојде и до инцидент кој го предизвика Франсис ...

Македонија со 2:0 славеше на Малта и остана во трката за 2. место во групата Ц

Според посакуваното – со три бода фудбалската репрезентација на Македонија се враќа од гостувањето на Малта во рамките од евро-квалификациите. Фаворитската ...

Комплетирани полуфиналните дуели на Европското одбојкарско првенство

 Последен патник во полуфиналето на Европското одбојкарско првенство е домаќинот Италија, која синоќа во неизвесен натпревар во Бари ја совлада Холандија со 3-2 ...

Велосипедска трка Тетово-Попова Шапка в недела

Клубот Феникс сајклинг тим -Тетово в недела ќе организира велосипедска трка од градот до скијачкиот центар Попова Шапка, насловена „Шар куп 2023“. Ова ќе биде ...

Македонија ја победи Малта со 2-0

  Македонската фудбалска репрезентација вечерва на гостински терен ја совлада репрезентацијата на Малта со резултат 2-0 во натпревар од квалификациите за ...